АНОНС НОВОСТИ

 

 

Итоги олимпиады 2012-2013 учебного года

2012-2013 оқу жылындағы жалпы білім пәндерінен оқушылардың республикалық олимпиадасының қорытындысы

     Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, теориялық білімдері мен практикалық шеберліктерін тереңдету, жеке тұлғаның дамуына үлес қосу, дарынды балаларды айқындауға қажетті жағдай туғызу, халықаралық олимпиадаға қатысатын балаларды таңдау және дайындау, Қазақстандағы білім деңгейін көтеру мақсатында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 525 «2012 - 2013 оқу жылында жалпы білім пәндерінен республикалық олимпиада өткізу туралы» бұйрығына сәйкес 2013 жылғы 08-09 қаңтарда Қостанай қаласында 15 жалпы білім пәндері бойынша облыстық олимпиадасы өткізілді.  
       Облыстық олимпиаданың өткізілуіне І кезеңі – мектептерде (2012 жылғы қараша) және ІІ кезеңі - аудандық (қалалық) олимпиадалары (2012 жылғы желтоқсан) алдын ала болды, оған 18 615 (өткен оқу жылында –24 583 ) және 4 135 (өткен оқу жылында – 4 945) балалар қатысты. Олимпиаданың бірінші кезеңіне 403 мектептен (өткен оқу жылында – 437) оқушылар қатысты, оның ішінде 330 ауыл мектебі (өткен оқу жылында – 363), 163 – қазақ тілінде оқытатын мектеп (өткен оқу жылында – 164). Аудандық (қалалық) кезеңде 307 (өткен оқу жылында – 392) мектептен, соның ішінде 237 ауыл мектебінен (өткен оқу жылында – 323), 131 қазақ тілінде оқытатын мектептен (өткен оқу жылында – 146) қатысты.  
     Республикалық олимпиаданың облыстық кезеңінде жалпы білім пәндері бойынша 469 оқушысы (өткен оқу жылында – 422) облыстың 109 мектептерінен (өткен оқу жылында – 71) қатысты. Оның ішінде 71 ауыл мектебі (өткен оқу жылында - 41); 119 қатысушы (өткен оқу жылында – 56). 40 қазақ тілінде оқытатын мектеп (өткен оқу жылында – 27); 123 қатысушы (өткен оқу жылында – 101 қатысушы).  
     Олимпиаданың облыстық кезеңінде қазақ тілі және әдебиеті бойынша – 41 оқушылар (өткен оқу жылында – 32), орыс тіліндегі оқытатын мектептеріндегі қазақ тілінен – 34 (34), орыс тілі және әдебиеті – 31 (28), қазақ тіліндегі оқытатын мектептеріндегі орыс тілінен – 26 (25), Қазақстан тарихынан – 47 (38), құқық пәндерінен – 24 (22), ағылшын тілінен – 49 (39), неміс тілінен – 12 (10), француз тілінен – 4 (6), математикадан – 42 (36), физикадан – 35 (36), химиядан – 24 (22), биологиядан – 48 (36), информатикадан – 26 (24), географиядан – 35 (34). 
      Биыл алғашқы рет жалпы білім мектептері мен инновациялық және дарынды балаларға арналған мамандырылған мектептерге жүлделі орындар бөлек берілді 
       Облыстық олимпиаданың қорытындысы бойынша 213 қатысушы жеңімпаздар деп анықталды.  
     Ауыл мектептерінен келесі аудандардың оқушылары жүлделі орындарға ие болды: Алтынсарин – 9 қатысушылардан 1 жүлдегер, Амангелді – 6 қатысушылардан 2 жүлдегерлер, Әулиекөл – 14 қатысушылардан 4 жүлдегерлер, Денисов – 10 қатысушылардан 1 жүлдегерлер, Жангелді – 8 қатысушылардан 1 жүлдегерлер, Жітіқара – 14 қатысушылардан 5 жүлдегер, Қарасу – 3 қатысушылардан 1 жүлдегер, Қостанай – 14 қатысушылардан 6 жүлдегер, Мендіқара – 10 қатысушылардан 4 жүлдегер, Сарыкөл – 5 қатысушылардан 1 жүлдегер, Таран – 3 қатысушылардан 2 жүлдегер, Ұзынкөл – 5 қатысушылардан 2 жүлдегер, Федоров – 6 қатысушылардан 3 жүлдегер. 
     Қамысты және Наурызым аудандарының 4 және 7 қатысушыларынан жеңімпаздар анықталмады. Ауа райының бұзулуынан Қарабалық ауданынан облыстық олимпиадаға оқушылар қатыса алмады. 
       Қала мектептері келесі жүлделі орындарды көрсетті: Арқалық қаласы – 13 қатысушылардан 4 жүлдегер (31 %), Рудный қаласы – 36 қатысушылардан 20 жүлдегерлер (56 %), Лисаков қаласы – 31 қатысушылардан 18 жүлдегерлер (58 %), Қостанай қаласы – 137 қатысушылардан 83 жүлдегерлер (61 %). 
Жалпы білім пәндері бойынша облыстық олимпиадасында жүлдегерлер болып дарынды балаларға арналған облыстық мамандырылған білім мекемелерінің оқушылары ие болды: «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты – 46 қатысушылардан 12 жүлдегерлер (26 %), Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты – 33 қатысушылардан 9 жүлдегерлер (27 %), дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернаты – 54 қатысушылардан 34 жүлдегерлер (63 %).
     Облыстық олимпиаданың қазылар алқасының құрамына Қостанай қаласындағы жоғарғы оқу орнының оқытушылары кірді: Қостанай мемлекеттік педагогикалық институты, А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті, Қостанай инженерлік-экономикалық университеті, Челябі мемлекеттік университетінің Қостанай филиалы. Биология пәнінен қазылар алқасына Оңтүстік-Орал мемлекеттік университетінің мұғалімі И.В. Машкова шақырылды ( Челябі қ-сы, РФ). 
     Олимпиаданың қорытындысы бойынша ЖОО өкілдері білім гранттарын алуға сертификаттар ұсынды: Қостанай мемлекеттік педагогикалық институты – 2 грант: химия бойынша (М.Сегізбаев, Ы.Алтынсарин атындағы ДБАМ), физика (Е.Боченков, ФМЛ Қостанай қ.); А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті – 2 грант: биология бойынша (Е.Рассохина, ФМЛ Қостанай қ.), физика бойынша (А. Урманов, ҚТЛ); Челябі мемлекеттік университетінің Қостанай филиалы – 2 грант: орыс тілі бойынша (С. Айтбай, Арқалық қаласының Ы.Алтынсарин атындағы гимназия), ағылшын тілі бойынша (О.Шокурова, Лисаков қ., №2 ОМ СШ), Қостанай әлеуметтік-техникалық университеті – 1 грант: физика бойынша (А.Ким, Қостанай қ., А.М.Горький атындағы гимназиясы). 
     М.Дулатов атындағы инженерлік-экономикалық университеті математика пәнінен олимпиадының абсолютті жүлдегері Аманкелді Әкежанға бағалы сыйлық ұсынды. 
     Облыстық олимпиадасында «Олимпиаданың үздік командасы» атағына Қостанай қаласының М.Горький атындағы гимназия командасының оқушылары ие болды. 
     Қостанай қаласының М.Горький атындағы гимназияның 35 оқушысы жүлделі орынды жеңіп алды (13 – бірінші орын, 8 – екінші орын, 14 – үшінші орын). Өткен жылы 31 жүлделі орын: 13 – бірінші орын, 7 – екінші орын, 11 – үшінші орын. 
     Дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының командасы екінші орынға ие болды – 34 жүлделі орын: 12 – бірінші орын, 12 – екінші, 10- үшінші орынды иеленді. Өткен жылы: 10 – бірінші орын, 6 – екінші, 8 – үшінші орынға ие болған. 
     Үшінші орынды Қостанай қаласының физико-математикалық лицейінің командасы иеленді – 19 жүлделі орын: 4 – бірінші орын, 10 – екінші орын, 5 – үшінші орын. 2012 жылы – 1 - бірінші, 4 – екінші, 6 – үшінші орын. 
      «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты 12 жүлделі орынға ие болды. Оның ішінде 2- бірінші, 4-екінші, 6 – үшінші орын. Өткен жылы 17 жүлделі орын: 6 – бірінші, 6 – екінші и 5 – үшінші орын. 
     Қостанай қаласының С.Мәуленов атындағы гимназиясында 11 жүлделі орын (2012 жылы — 8), Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп - интернатының оқушылары 9 жүлделі орынға ие болды (2012 жылы – 7).  
     Төрт оқушы олимпиаданың абсолютті чемпион атағына ие болды: Рустам Кемпиров, Қостанай қаласы С.Мәуленов атындағы гимназиясының 10 сынып оқушысы (қазақ тіліндегі оқытатын мектептеріндегі орыс тілінен), Равиль Гайнулин, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының 11 сынып оқушысы (қазақ тіліндегі оқытатын мектептеріндегі орыс тілінен), Данияр Қуанышбаев, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының 10 сынып оқушысы (математика), Әкежан Аманкелді, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы (математика). 
     Олимпиадада оқушының білім көрсеткіштері сапалы болуына тек жоғары машықтанған мұғалім ғана зор үлесін қоса алады. Дарынды балаларды оқытатын мұғалім дамыту оқу технологияларын тиімді қолданып, жеке және сараланған тәртіп жүйесінде алғыр, балалар ұжымын басқару стилдерін біліп қана қоймай,онымен жұмыс істей алуы керек. 
     Оқушылардың жалпы білім пәндерінен облыстық олимпиадасына бірқатар мұғалімдер өте сапалы жұмыс істеп, үш және одан көп жүлдегерлерді дайындады: 
1) Филинкова Любовь Семеновна, Қостанай қаласының М. Горький атындағы гимназиясының неміс тілі мұғалімі (7 жүлдегер);
2) Бисекенов Бауыржан Мергенұлы, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының математика мұғалімі (7 жүлдегер);
3) Сакимов Ильяс Қабиденұлы, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының биология мұғалімі (6 жүлдегер);
4) Байғабылов Алмас Асқарұлы, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының информатика мұғалімі (5 жүлдегер).
5) Елюбаев Олжас Еділханұлы, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының химия мұғалімі (4 жүлдегер);
6) Еременко Галина Константиновна, Қостанай қ. М. Горький атындағы гимназиясының француз тілі мұғалімі (4 жүлдегер);
7) Иващенко Андрей Васильевич, Қостанай қаласының физико-математикалық лицейінің тарих және құқық пәндерінің мұғалімі (3 жүлдегер);
8) Шандецкая Нина Николаевна, Қостанай қ. М. Горький атындағы гимназиясының ағылшын тілі мұғалімі (3 жүлдегер);
9) Тюлембаев Алим Коженұлы, «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының тарих және құқық пәндерінің мұғалімі (3 жүлдегер);
10) Максутов Самат Мұратбекұлы, дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатының физика мұғалімі (3 жүлдегер);
11) Тимчук Юлия Владимировна, Қостанай қ. физико-математикалық лицейінің география пәнінің (3 жүлдегер);
12) Мукаева Рсбике Жұмашқызы, Қостанай қ. М. Горький атындағы гимназиясының география мұғалімі (3 жүлдегер);
13) Кириченко Ирина Георгиевна, Қостанай қ. №1 ОМ биология мұғалімі (3 жүлдегер);
14) Ахметова Мадина Самарханқызы, «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының Қазақстан тарихы мұғалімі (3 жүлдегер).
     Облыстық кезеңінің қорытындысы бойынша оқушылардың республикалық кезеңіне қатысу үшін қазылар алқасы 73 оқушыны ұсынды (37 табиғи-математикалық циклінан, 34 қоғамды-гуманитарлық циклінан). Олардың ішінен қазақ тілі және әдебиетінен – 4 қатысушы, орыс тілінде оқытатын мектептердегі қазақ тілінен – 4, орыс тілі мен әдебиеті - 5, қазақ тілінде оқытатын мектептердегі орыс тілінен – 4, Қазақстан тарихы – 4, құқық пәндері – 4, ағылшын тілі – 5, неміс тілі – 4, француз тілі – 2, математика – 7, физика – 6, химия – 6, биология – 7, информатика – 7, география – 4. Бір оқушы сырқат себебімен олимпиаданың республикалық кезеңіне қатыса алмады.  
     Республикалық олимпиаданың табиғи-математикалық цикліның пәндерінен 37 қатысушының (Талдықорған қ) 18 – дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатынан, 13 – Қостанай қаласынан, 2 – Рудный қаласынан, 2 – Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан, 1 – «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан,1 - Қостанай ауданынан.  
     Республикалық олимпиадасының қорытындысы бойынша 17 оқушы жүлдегерлер мен жеңімпаздар атағына ие болды. Олардың ішінен 10 оқушы дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатынан, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан – 2, Қостанай қ. физика-математикалық лицейінен – 2, «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан-1, Қостанай ауданының Затобол мектеп-гимназиясынан – 1. Қостанай облысының құрамасы екінші орынға ие болды. 
     Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының командасына «Үздік олимпиадалық мектебі» номинациясы ұсынылды. 
     Республикалық олимпиадасының қоғамды–гуманитарлық циклінің пәндерінен 35 оқушы жүлдегерлер мен жеңімпаздар атағына ие болды (Тараз қ.). Олардың ішінен Қостанай қаласынан – 23, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан – 3, «Озат» дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан – 3, Дарынды балаларға арналған қазақ-түрік лицей-интернатынан – 2, Лисаков қаласынан – 2, Арқалық қаласынан – 1, Таран ауданынан – 1. 
     Олимпиаданың қорытындысы бойынша 15 оқушы жеңімпаздар мен жүлдегерлер атағына ие болды: Қостанай қаласының А.М. Горький атындағы гимназиясынан – 8, Ы.Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернатынан – 2, Қостанай қаласының физика-математикалық лицейінен – 2, Лисаков қаласының №6 ОМ – 2, Арқалық қаласының Ы. Алтынсарин атындағы гимназиядан – 1. 
     Қостанай облысының құрамасы екінші орынға ие болды.  
     Қостанай қаласының А.М. Горький атындағы гимназиясына «Үздік олимпиадалық мектебі» номинациясы берілді. 
     Облыстық және республикалық олимпиадаларында оқушылардың интеллектуалдық дамудың келешек үшін және қоршаған ортамен байланысты нығайту үшін қажетті құрал екенін сезінуге септігін тигізді. Мынадай қабілеттерді меңгерген оқушылар ғана жүлдегер атанды:  
 ғылыми көзқарасы мен ойлауы;
 бір әрекеттен екінші әрекетке өз бетінше көше алатын, оқу барысында меңгерген жұмыс түрлерін түрлі әрекеттерді орындауда дұрыс пайдалана білетін когнитивті қасиеті;
 креативті қабілеттері бар:жаңа, ерекше бір нәрсе ойлап шығару қабілеті бар;
 зерттеу қабілеттері бар: өзіндік таным қабілеттерін меңгеру

Итоги республиканской олимпиады учащихся по общеобразовательным предметам в 2012-2013 учебном году

     В целях развития творческих способностей, углубления теоретических знаний и практических умений, содействия самореализации личности, создания необходимых условий для выявления одаренных детей, отбора и подготовки обучающихся к участию в международных олимпиадах, повышения престижа образования в Республике Казахстан, на основании приказа Министерства образования и науки Республики Казахстан № 525 от 26 ноября 2012 года «О проведении республиканской олимпиады по общеобразовательным предметам в 2012-2013 учебном году» в городе Костанае 08-09 января 2013 года проведена областная олимпиада по 15 общеобразовательным предметам. 
     Областной олимпиаде предшествовало проведение I (школьного) этапа олимпиады (ноябрь 2012 года) и II (районного/городского) этапа – (декабрь 2012 года), в которых приняли участие 18 615 (в прошлом учебном году – 24 583) и 4 135 (в прошлом учебном году – 4 945) учащихся соответственно. На первом этапе олимпиады приняли участие учащиеся из 403 школ области (в прошлом учебном году – 437), в том числе из 330 сельских школ (в прошлом учебном году – 363), 163 – с казахским языком обучения (в прошлом учебном году – 164). В районном (городском) этапе приняли участие школьники 307 школ (в прошлом учебном году – 392), в том числе из 237 сельских школ (в прошлом учебном году – 323), 131 школ с казахским языком обучения (в прошлом учебном году – 146).  
     На областном этапе республиканской олимпиады учащихся по общеобразовательным предметам приняло участие 469 учащихся (в прошлом учебном году — 422) из 109 школ области (в прошлом учебном году – 71). Из них 71 сельская школа (в прошлом учебном году — 41); 119 участников (в прошлом учебном году – 56). 40 школ с казахским языком обучения (в прошлом учебном году – 27); 123 участника (в прошлом учебном году – 101).  
На областном этапе олимпиады приняли участие по казахскому языку и литературе – 41 учащийся (в прошлом учебном году — 32), казахскому языку в школах с русским языком обучения – 34 (34), русскому языку и литературе – 31 (28), русскому языку в школах с казахским языком обучения – 26 (25), истории Казахстана – 47 (38), правовым предметам – 24 (22), английскому языку – 49 (39), немецкому языку – 12 (10), французскому языку – 4 (6), математике – 42 (36), физике – 35 (36), химии – 24 (22), биологии – 48 (36), информатике – 26 (24), географии – 35 (34).
В этом году впервые призовые места для общеобразовательных школ и для инновационных и специализированных школ для одаренных детей присуждались отдельно.
     По итогам областной олимпиады 213 участников стали победителями и призерами.  
     Из сельских школ призовые места заняли учащиеся следующих районов: Алтынсаринского — 1 призер из 9 участников, Амангельдинского — 2 из 6, Аулиекольского – 4 из 14, Денисовского — 1 из 10, Жангельдинского – 1 из 8, Житикаринского – 5 из 14, Карасуского – 1 из 3, Костанайского – 6 из 14, Мендыкаринского — 4 из 10, Сарыкольского – 1 из 5, Тарановского – 2 из 3, Узункольского — 2 из 5, Федоровского — 3 из 6.  
     У Камыстинского и Наурзумского районов из 4 и 7 участников соответственно призеров нет. Из-за погодных условий не приняли участие в областной олимпиаде учащиеся Карабалыкского района. 
     Школы городов показали следующие результаты: город Аркалык – 4 призера из 13 участников (31%), город Рудный – 20 из 36 (56%), город Лисаковск – 18 из 31 (58 %), город Костанай – 83 из 137 (61%).  
     Призерами в областной олимпиаде по общеобразовательным предметам стали учащиеся областных специализированных организаций образования для одаренных детей: школа-интернат для одаренных детей «Озат» — 12 призеров из 46 участников (26%), школа-интернат для одаренных детей имени Ы. Алтынсарина – 9 из 33 (27%), казахско-турецкий лицей-интернат для одаренных детей – 34 из 54 (63%). 
     В составе жюри областной олимпиады работали преподаватели вузов города Костаная: Костанайский государственный педагогический институт, Костанайский государственный университет имени А. Байтурсынова, Костанайский инженерно-экономический университет имени М.Дулатова, Костанайский филиал Челябинского государственного университета. В состав жюри по биологии была приглашена преподаватель Южно-Уральского государственного университета Машкова И.В.(г.Челябинск, РФ). 
     По итогам олимпиады представителями вузов были вручены сертификаты на получение образовательных грантов: Костанайский государственный педагогический институт — 2 гранта: химия (Сегізбаев М., ШОД имени Ы.Алтынсарина), физика (Боченков Е., ФМЛ г.Костаная); Костанайский государственный университет имени А. Байтурсынова – 2 гранта: биология (Рассохина Е., ФМЛ г.Костаная), физика (Урманов А. , КТЛ); Костанайский филиал Челябинского государственного университета – 2 гранта: русская филология (Айтбай С., гимназия имени Ы.Алтынсарина г.Аркалыка), английский язык (Шокурова О., СШ №2 г.Лисаковска); Костанайский социально-технический университет – 1 грант: физика (Ким А., гимназия имени А.М.Горького г.Костаная).  
     Костанайский инженерно-экономический университет имени М.Дулатова вручил ценный подарок абсолютному призеру олимпиады по математике Аманкелді Әкежан.  
     Звание «Лучшая олимпийская команда» в областной олимпиаде школьников была присуждена команде гимназии имени А.М.Горького города Костаная. 
35 учащихся гимназии имени А.М.Горького города Костаная стали победителями и призерами (13 первых, 8 вторых и 14 третьих мест). В прошлом году 31 призовое место: 13 первых, 7 вторых и 11 третьих мест.
     Второе место заняла команда учащихся казахско-турецкого лицея-интерната для одаренных детей – 34 призовых мест: 12 первых, 12 вторых, 10 третьих. В прошлом году: 10 первых, 6 вторых и 8 третьих мест.  
     Третье место у команды физико-математического лицея города Костаная – 19 призовых мест: 4 первых, 10 вторых и 5 третьих мест. В 2012 году: 1 первое, 4 вторых, 6 третьих мест. 
     12 призовых мест у учащихся школы-интерната для одаренных детей «Озат». Из них 2 первых, 4 вторых и 6 третьих мест. В прошлом году 17 призовых мест: 6 первых, 6 вторых и 5 третьих мест.  
     11 призовых мест у гимназии имени С. Мауленова города Костаная (в 2012 году — 8), 9 призовых мест у школы-интерната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина (в 2012 году — 7). 
     Четверо учащихся стали абсолютными чемпионами олимпиады: Кемпиров Рустам, учащийся 10 класса гимназии имени С.Мауленова города Костаная (русский язык в школах с казахским языком обучения), Гайнулин Равиль, учащийся 11 класса казахско-турецкого лицея-интерната для одаренных детей (русский язык в школах с казахским языком обучения), Куанышбаев Данияр, учащийся 10 класса казахско-турецкого лицея-интерната для одаренных детей (математика), Аманкелді Әкежан, учащийся 11 класса школы-интераната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина (математика). 
     Качественно подготовить ученика к успешному выступлению на олимпиаде может только высокопрофессиональный учитель. Педагог, работающий с одаренными детьми, должен уметь эффективно использовать технологии развивающего обучения, обладать способностью работать в системе индивидуального и дифференцированного режима обучения; знать стили управления детским коллективом и умело применять их на практике.  
     В областной олимпиаде учащихся по общеобразовательным предметам ряд учителей показали очень качественную работу и подготовили трех и более призеров:  
1) Филинкова Любовь Семеновна, Гимназия имени А.М.Горького г.Костаная — 7 призеров (Немецкий язык);
2) Бисекенов Бауыржан Мергенулы, Казахско-турецкий лицей-интернат — 7 призеров (Математика);
3) Сакимов Ильяс Кабиденович, Казахско-турецкий лицей-интернат — 6 призеров (Биология);
4) Байгабылов Алмас Аскарович, Казахско-турецкий лицей-интернат — 5 призеров (Информатика);
5) Елюбаев Олжас Едилканулы, Казахско-турецкий лицей-интернат — 4 призера (Химия);
6) Еременко Галина Константиновна, Гимназия имени А.М.Горького г.Костаная — 4 призера (Французский язык);
7) Иващенко Андрей Васильевич, Физико-математический лицей г.Костаная — 3 призера (История, Правовые предметы);
8) Шандецкая Нина Николаевна, Гимназия имени А.М.Горького г.Костаная — 3 призера (Английский язык);
9) Тюлембаев Алим Коженович, Школа-интернат для одаренных детей «Озат» — 3 призера (История, Правовые предметы);
10) Максутов Самат Муратбекулы, Казахско-турецкий лицей-интернат — 3 призера (Физика);
11) Тимчук Юлия Владимировна, Физико-математический лицей г.Костаная — 3 призера (География);
12) Мукаева Рсбике Жумашевна, Гимназия имени А.М.Горького г.Костаная — 3 призера (География);
13) Кириченко Ирина Георгиевна, Средняя школа №1 города Костаная — 3 призера (Биология);
14) Ахметова Мадина Самархановна, Школа-интернат для одаренных детей «Озат» — 3 призера (История, Правовые предметы).
     По итогам областного этапа членами жюри рекомендованы 73 учащихся для участия в республиканском этапе (37 по предметам естественно-математического цикла, 36 по предметам общественно-гуманитарного цикла). Из них по казахскому языку и литературе – 4 учащихся, казахскому языку в школах с русским языком обучения – 4, русскому языку и литературе – 5, русскому языку в школах с казахским языком обучения – 4, истории Казахстана – 4, правовым предметам – 4, английскому языку – 5, немецкому языку – 4, французскому языку – 2, математике – 7, физике – 6, химии – 6, биологии – 7, информатике – 7, географии – 4. Одна учащаяся не смогла принять участие в республиканском этапе по болезни.  
     Из 37 участников республиканской олимпиады по предметам естественно-математического цикла (в г.Талдыкоргане) 18 учащихся из казахско-турецкого лицея-интерната для одаренных детей, 13 — из города Костаная, 2 – из города Рудного, 2 – из школы-интерната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина, 1 – из школы-интерната для одаренных детей «Озат», 1 — из Костанайского района. 
     По итогам олимпиады 17 учащихся стали победителями и призерами. Из казахско-турецкого лицея-интераната для одаренных детей — 10 призеров, школы-интеранта для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина — 2, физико-математического лицея города Костаная — 2, школы-интерната для одаренных детей «Озат» — 1, гимназии имени А.М.Горького города Костаная — 1, Затобольской школы-гимназии Костанайского района — 1.  
     Сборная Костанайской области заняла второе общекомандное место. 
     Команде школы-интерната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина присуждена номинация «Лучшая олимпийская школа». 
     Из 35 участников республиканской олимпиады по предметам общественно-гуманитарного цикла (в г.Таразе) 23 учащихся из города Костаная, 3 — из школы-интерната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина, 3 — из школы-интерната для одаренных детей «Озат», 2 — из казахско-турецкого лицея-интерната для одаренных детей, 2 — из города Лисаковска, 1 — из города Аркалыка, 1 — из Тарановского района. 
     По итогам олимпиады 15 учащихся стали победителями и призерами. Из гимназии имени А.М.Горького города Костаная 8 призеров, из школы-интерната для одаренных детей имени Ы.Алтынсарина — 2, физико-математического лицея города Костаная — 2, средней школы №6 города Лисаковска — 2, гимназии имени Ы.Алтынсарина города Аркалыка — 1. 
     Сборная Костанайской области заняла второе общекомандное место.  
     Команде гимназии имени А.М. Горького города Костаная присуждена номинация «Лучшая олимпийская школа». 
    Областная и республиканская олимпиады способствовали осознанию учащимися значимости развитого интеллекта для будущего личностного самоутверждения и успешного взаимодействия с окружающим миром. Призовые места заняли ребята, которые обладают:  
- научным мировоззрением и мышлением;
- когнитивными качествами, т.е. способными к самостоятельному переходу от одной деятельности к другой, использованию способов работы, усвоенных в учебной деятельности, при выполнении других видов деятельности;
- креативными качествами: способностью создавать новое, оригинальное;
- исследовательскими качествами: пытливостью ума, навыками самостоятельного познания.
Наш официальный сайт

www.kostdaryn.kz  

План мероприятий РНПЦ "Костанай дарыны" на 2018 год

подробнее...

Итоги рейтинговой олимпиады по биологии для учащихся 9-10 классов Костанайского района

подробнее...

Итоги дистанционной олимпиады по казахскому языку и литературе для учащихся 7-10 классов

подробнее

Итоги рейтинговой олимпиады по биологии для учащихся 9-10 классов Алтынсаринского и Сарыкольского районов

подробнее...

Итоги дистанционной олимпиады по географии для учащихся 7-10 классов

подробнее...

Итоги рейтинговой олимпиады по биологии для учащихся 9-10 классов Мендыкаринского и Узункольского районов

подробнее...

Итоги дистанционной олимпиады Funny English для учащихся 2-4 классов

подробнее...

Итоги дистанционной олимпиады по истории Казахстана для учащихся 7-10 классов

подробнее...

Итоги рейтинговой олимпиады по биологии для учащихся 9-10 классов Алиекольского, Карасуского и Нарузумского районов

РНПЦ "Костанай дарыны" 2006 © Все права защищены
ВебСтолица.РУ: создай свой бесплатный сайт!  | Пожаловаться  
Движок: Amiro CMS